Twoje wyniki wyszukiwania

Milart oficjalnym partnerem Spadochronowych Mistrzostw Świata WCPC 2018 i WCPFC 2018

Opublikowano przez Milart | 28 czerwca 2018

Milart oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata WCPC 2018 i WCPFC 2018

Zapraszamy do Szymanowa między 2-8.07.2018.

Lądowania z ogromną prędkością. Niskie przeloty tuż nad wodą i spektakularne ewolucje przy prędkości ponad 100 km/h sprawiają, że publiczność dosłownie czuje pęd wiatru od przelatujących zawodników. Na miłośników ekstremalnych emocji czeka nie lada gratka!

Ponad 120 zawodników z 30 krajów będzie rywalizować o tytuł najlepszego skoczka spadochronowego w ultranowoczesnej dyscyplinie Canopy Piloting. Po raz pierwszy w historii Polski zostaną rozegrane Spadochronowe Mistrzostwa Świata. A w zasadzie będą to dwie imprezy: 7th FAI World Canopy Piloting Championships i 1st FAI World Canopy Piloting Freestyle Championships 2018.

 

Napędzana adrenaliną powietrzna rywalizacja

Canopy Piloting tłumaczone jest w języku polskim jako pilotowanie czaszami. To stosunkowo młoda dyscyplina spadochronowa zyskująca coraz większą popularność. Skoczkowie wyskakują z samolotu na wysokości około 1700-1500 metrów i otwierają spadochron szybciej niż normalnie, po około 5 sekundach swobodnego spadania. Podczas lądowania osiągają bardzo dużą prędkość i tworzą spektakularne akrobacje nad basenem z wodą. Dyscyplina ta polega przede wszystkim na umiejętności manewrowania czaszą spadochronu przy bardzo dużej prędkości.

– Przygotowaliśmy dla widzów trybuny, z których w bardzo niewielkiej odległości mogą oglądać zmagania skoczków. Dodatkowo rozstawiliśmy jeszcze telebim, na którym wyświetlane będą wyniki poszczególnych konkurencji – zapowiada dyrektor Aeroklubu.

Zawodnicy przez 5 dni będą lądować nad basenem z wodą średnio co minutę. W sumie przez 4 dni oficjalnych rozgrywek zaplanowano 1500 skoków.

Ceremonię otwarcia Mistrzostw zaplanowano na wtorek 3 lipca. Wieczór uświetnią specjalni goście m.in. prezydent Światowej Federacji Sportów Lotniczych oraz Grupa Akrobacyjna Żelazny, która przygotowała specjalny Air Show. Finały i ceremonia zamknięcia odbędą się w sobotę 7 lipca.

 

 

Lotnisko Szymanów, 10km od Wrocławskiego Rynku.
Aeroklub Wrocławski: http://www.aeroklub.wroc.pl/

Oficjalna strona mistrzostw: http://wcpc2018.com/

Start: 2 lipca godz. 10.00
Finał mistrzostw: 7 lipca
Ceremonia zamknięcia mistrzostw: 7 lipca od około godz. 17.00

WSTĘP DLA PUBLICZNOŚCI JEST BEZPŁATNY!